Probleem põlvedega 14.01.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Ollen 20a noormees. Olen oma pikkuse kohta veidi ülekaalus. See võib ka mu põlvede probleemi mõjutada. Probleem seisneb selles, et mu põlved lähevad väga kergesti liigesest välja. Olen käinud ortopeedi juures, tema on öelnud, et kõik sidemed ja muud värgid on terved peale liigesest välja minekut. Kas on võimalik mingisuguse operatsiooniga tugevdada põlveliigest või selle ümbrust nii, et need enam nii kergelt liiigesest välja ei lähe? Mõlemad põlved on mul 2 korda liigesest väljas käinud.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegemist spetsiifilise ortopeedilise probleemiga, milles ei pea ennast spetsialistiks. Põlveliigese ebastabiilsuse korral on võimalik stabiilsust tõsta ka lihaste treeninguga. Operatiivne ravi tuleks viimases järjekorras kõne alla.