Sapikivid? 07.01.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.

Olen pikemat aega hädas valudega paremal roidekaare all ja kolmnurgas, valu kiirgub ka selga. Pidev iiveldus, puhitus. Iga söögikorra järel tekib tugev valu olenemata sellest, mida ma söön. Tekib selline tunne, et lähen kohe lõhki. Silmade alt ja ka silmalaud on aegajalt kollakaspruunikad. Kas on võimalik, et need valud on tingitud sapikividest?
Lapsena uuriti mind kõhuvalude pärast Tartu Lastehaiglas, kus öeldi, et sapi kael on lõtv ja läheb keerdu. Sapikivid on opereeritud minu emal, tädil (ema õel), vanatädi tütrel ja sapikivid on leitud minu isapoolsel vanaemal.
Olen käinud 1 korra ultrahelis, aga midagi ei leitud. Diagnoositud on krooniline gastriit ja kerge refluks. Ravimitest on määratud Nexium, mida tarvitan juba kolm kuud. Valude vastu võtan Nospad ja kasutan ka pidevalt Allocholi, mis veidi leevendab mu olukorda. Kõige parem on olla siis, kui üldse midagi ei söö.
Gastroenteroloog arvab, et mul on närvivalud ja käskis valuvaigisteid võtta. Ma ei oska midagi ette võtta, aga lihtsalt enam ei jaksa.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teie kirjelduse järgi võiks Teil tõepoolest olla sapikivid, kuid kui neid UH-s pole leitud, siis on raske midagi arvata. Soovitaksin uuestu UH teha, kuna väikseid kive ei pruugi alati näha, väga palju oleneb ka vaatajast.