Veritsus defekatsiooni järgselt 05.01.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul selline probleem, et ma käisin täna WC-s tegin number kahte ehk häda number 2 ja sealt tuli ka verd. Lõpus, kui pühkisin paberiga puhtaks, oli seal verd, mitte väljaheidet. Ise elan Tartus, aga sooviks ravi, on tunne, et sellega nüüd suur probleem.

Aitäh!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kõhukinnisuse korral roojamisel erituv veri on küllalt sagedane probleem ja ei pruugi üldse tähendada haigust. Pärasoole limaskest on väga õrn ja tahke rooja poolt kergesti vigastatav. Samas tuleb ikkagi valvas olla sest päreasoolest vere eritus võib viidata ka tõsisele haigusel, kuigi Teie vanust arvestades on see väga vähe tõenäoline. Soovitan veritsuse kordudes pöörduda perearsti poole.