Veri nii okses kui väljaheites 30.12.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 53aastane mees, olen kuritarvitanud alkoholi ja ka 11 aastat "nõuka" ajal vanglakaristust kandnud. Jõulupühade ajal sain hoobi kõhtu. Valusid pole ja ka ei mäleta hoopi, lapsed tuletasid meelde. Nüüd juba pea nädal aega on kaka ja okse musta värvi, nagu hüübinud veri.Llisaks on ka nõrkus, mis viib minestuseni. Arvatavasti tuli hoop makku, kuna ka oksendasin ju verd. Ehk oskate aidata.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Selliste vaevustega peaksite kohe pöörduma erakorralise meditsiini osakonda (haigla vastuvõtuosakonda)- tegu on seedetrakti verejooksuga. See võib olla seotud traumaga, aga võib olla ka lihtsalt ajaline kokkusattumus.