Kurgumandlid 12.10.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

selline küsimus , et mul on 5 a tagasi mandlid ära lõigatud, aga täna avastasin, et kurk mädaplekke täis. Juba mitu päeva on kurgus väga imelik ja toidul ega joogil pole maitset olnud.
Kas on võimalik, et kui mandleid pole, siis tulevad ikka mädaplekid?
tänud vastamast

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui Teil tulid, järelikult on.
Igas organis, mis inimesel on, võib tekkida põletik. Lümfisüsteem, mille hulka kuuluvad ka mandlid, on põletiku lokaliseerimise funktsiooniga ja takistavad põletiku levikut kogu organismi. Kui mandlite funktsioon ammendub, muutuvad nad ise põletiku koldeks ja nad tuleb eemaldada. Samas nende puudumine ei välista infektsioone.