Söögitoru probleem? 08.10.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, muret teeb kummaline valu või nagu suruv kägistustunne kurgus.
See suruv tunne tuleb aeg-ajalt nagu "lainetades", kuid mitmeid kordi päeva jooksul ja raske täpset asukohta määratleda. Mõnikord rohkem vasakul pool kurgus, mandlite piirkonnas või söögitorus, teine kord nagu suunaga keele alla, muidu iseenesest sama koha peal kurgus alati...?? Vahel on päris hirmutav see nagu kägistamistunne..
Mis võiks sellise "tunde" põhjuseks olla?
Muidu olen normaalsete eluviisidega, jooksen 7-10 km 3x nädalas ja toitun tervislikult..

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Väga raske mingit konkreetset haigust pakkuda. Soovitaksin kõigepealt pöörduda perearstile, kes Teid üle vaatab ja ehk konsulteerib ka nina-kõrva-kurguarstiga ja kui sealtpoolt midagi ei leita peaks tegema gastroskoopia.