Tuim valu vasakul ribide all 29.09.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tervist, dr. Tepp,
Sooviksin saada Teie arvamust oma murele, mille lühidalt küsimuse teema alla sisestasin. Mure on vaevanud vahelduva eduga 2 kuud, kuu aega tagasi tehti vaagnaluust MRT, kuna neuroloog kahtlustas niudeluuharja murdu lapse vasakul puusal tassimisest ( ise olen suht pisike naisterahvas ja laps 11 kg ja alles hakkab seismist proovima), see diagnoos aga osutus negatiivseks, küllaga oli uuringus näha lülide vahelise diski ahanemist spinaalkanali suunas, aga hetkel sellega midagi ette ei võeta, et võib-olla sealt ka see kerge tuim valu. Samuti tehti kõhukoopa UH, mis oli samuti patoloogiata.
Valu aga endiselt olemas ja häirib tugevasti igapäevatoimetusi ja muretut olemist. Mis oleks teie soovitus, kelle poole peaks veel pöörduma ja milliseid edasisi uuringuid oleks vaja teha, et leida valu allikas või ongi lihtsalt tegemist suurenenud koormusega ühele küljele ( lapse tassimisest) ja sealt ka see häiriv valu?!
Ette tänades Teid tagasiside eest!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kuna kirjeldate, et MRT uuringul leiti spinaalkanali ahenemine, siis on see minu arvates küllaldaseks valude tekke põhjuseks. . Lapsekandmine võiis valu lihtsalt vallandada. Selles küsimuses ennast eksperdiks kuidagi pidada ei saa. Seepärast soovitan küsida kellegi teise neuroloogi (või neurokirurgi) arvamust. ja kui veel mnidagi soovitada, siis loobuda lapse sellisel moel kandmisest ja hakata ujumas käima - aitab paljude seljahädade korral.