Luupõletik? 24.09.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Kas luupõletikuga kaasneb kindlasti ka paistetus või punetus või võib esineda ka vaid pidev valu. Astusin kuu aega tagasi naela jalga (4.varba päka alla). Algul läks paiste, sain teetanuse süsti ja braunovidoon torke koha peale. Küsiti küll, kas nael läks ka luuse, kuid ei osanud vastata. Paistetus kadus ning punetust ei tekkinud. Visuaalselt nagu probleemi pole, kuid kas on normaalne, et see koht valutab pidevalt edasi, ka illma koormuseta, paigal olles? Kas ja mis juhul oleks antud juhul muretsemiseks põhjust?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Pidev valu on siiski alarmeeriv sümptom. Luupõletikuga peaks siiski kaasnema ka palavik, ka punetus ja turse oleks sel puhul oodatav. Soovitaksin uuesti arsti poole pöörduda.