Turse/punnid pärakus 08.09.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Minu probleemiks oleks see, et nii paari aasta tagant tekivad mul pärakusse sellised kõvad punnid/tursed. Algul need niisama natuke sügelevad aga hiljem hakkavad juba nii jubedat valu tegema, et ei saa istuda ega astuda. Ja lõpuks lähevad need punnid/tursed katki ja neist tuleb sellist mädast liga.
Viimati, kui need punnid olid ja need katki läksid, siis käisin Pärnus erakorralises vastuvõtus ja seal siis käisid minu tagumikku ja neid haavasid, mis punnide katki minemisest olid tekkinud, vaatamas ja uurimas vähemalt kümmekond õde või siis arsti ja keegi ei osanud öelda, millega on tegu. Seal siis puhastati neid haavasid igapäevaselt, nii 4-5 päeva. Siis tekkis mul võimalus perearsti juurde minna ja tema teadis kohe, millega tegu. Ta seletas,et karvad kasvavad juure kanalitesse ja et selle vastu ravi ei ole ja et kui järgmine kord hakkab sama asi tekkima, tuleks kohe arsti juurde pöörduda ja tuleks ette võtta lõikus, et süstitakse sinna kanalitesse värvainet ja siis lõigatakse need kohad ära, mis värviga koos või midagi sellist. Minu praegune probleem seisneb selles, et paar aastat eelmisest korrast hakkab kohe-kohe läbi saama. Et järsku oskate Teie mulle öelda, mis on täpselt selle haiguse nimi ja et kuhu peaksin siis kõigepealt pöörduma, kui taas esimesed sümptomid sellest haigusest tulnud?

Ette tänades

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kuna ise pole näinud on mul raske öelda, millega tegu. Arvesse tulevad nii põletikulised hemorroidid kui ka paraproktiit (päraku ümbruse mädapõletik). Kohe kui hakkate midagi tundma, peaksite pöörduma perearstile (perearst oligi ju see, kes haiguse ära tundis), kes Teid siis vajadusel suunab kirurgile.