Suurenenud lümfisõlmed kubeme piirkonnas 03.09.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.

Siuke küsimus, et lähedane inimene hakkas kurtma suurenenud lümfisõlmede üle, valulikud samuti. Kubeme piirkonnas. Millest see võib olla. Hiljuti on olnud vereülekanne ja operatsioon. Kas see võib-olla tingitud sellest ? Naissoost isikuga tegemist...

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Lümfisõlmede suurenemine võib olla reaktiivne - mingi põletiku tagajärjel antud piirkonnas (ka operatsioonijärgne suurenemine kuuluks siia alla) või mingi lümfisüsteemi haaranud haiguse tagajärg. Esimesel juhul põletiku taandudes peaksid normaliseeruma ka lümfisõlmed, teisel juhul vajab haigus spetsiifilisemat ravi - kuulub reeglina hematoloogi kompetentsi. Lümfisõlme suurenemine leiab aset samuti kasvajasiirete korral. Kui antibakteriaalse raviga lümfisõlmed ei vähene, oleks otstarbekas teha lümfisõlme biopsia (koeproov) ja edasine ravi juba selle uuringu tulemustest lähtuvalt.