Tarkusehammas 02.09.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mure selline, et juunikuus hakkas tarkusehammas valu tegema. Läksin hambaarstile näitama ja oli põletiku löönud ning ta tegi igeme katki ja kirjutas antibiootikumid. Välja hammast ma tõmmata ei lasknud, kuna oli palav ilm ja ma minestasin ja oli väga halb olla. Arst ütles, et lükkame edasi augustisse. Et ehk siis jahedam ka. Nüüd aeg nii palju edasi läinud, et alles 10.sept lähen lõpuks hammast välja tõmbama. Minu mure aga järgmine. Mul on üleval olnud breketid ja kaks hammast välja tõmmatud, kuna need ei mahtunud ära ja lükkasid esihamba viltu. Ja ka nüüd avastasin, et see tarkusehammas ei mahu ära ja seega pressib mu ühte esihammast ettepoole. Olen väga mures. Kas on võimalik, et kui mul see tarkusehammas välja tõmmatakse, et ta vajub tagasi? Või peangi ma leppima, et mul pole enam ilusat hambakaart:S Selle ühe hamba pärast uuesti breketeid panna on ju ka väga kulukas:S Erakorralisse ka ei võta keegi mind, kuna hammas ei valuta:S ja selle olen ise ka viimasele minutile lükanud selle hamba tõmbamise:S

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Olen üldkirurg ja kahjuks ei ole pädev antud küsimusele vastama. Küsimuse peaks esitama stomatoloogile või näo- ja lõualuu kirurgile