Kubemesonga hormoonravi 13.08.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kas on olemas hormoonravi vms preparaate, mis kiirendaks kubemesonga op-ist taastumist ning lubaks kiiremini alustada sporditegemisega?

Paljud sportlased on pärast operatsiooni pea koheselt taas võistlustulle astunud, kuid mul endal on op-ist möödas pea kolm kuud ja ka kergemaid raskuseid tõstes annab haavakoht endiselt tunda.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kolm kuud operatsioonist möödas ei tohiks enam mingeid piuiranguid sporditegemisele olla. Võmalik, et olete ise lihtsalt hoidunud liigutustest, mis haavale tunda annavad ja seega haava piirkond on lihtsalt "treenimata". Hormoonpreparaatide kasutamine minu arvates asja kuidagi ei kiirendaks. Praegu peaksite lihtsalt julgemalt hakkama end liigutama.