Põletik varbas 14.07.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Kaks nädalat tagasi läks väikese varba peal vesivill katki. Paari päevaga läks haav põletikuliseks ja varvas ning ka jalg paiste. Varvas ja jalg valutasid nii, et võttis lonkama. Olen kasutanud ravimit nimega Braunovidon. Vahepeal läks juba paremaks, aga nüüd on jälle jalg veidi haige ja hommikul tuleb kärna vahelt mäda välja. Varvas ja haava koht on punased. Kas asi peaks ikkagi ise ära paranema või peaksin arsti juurde lisaravi otsima minema? Kas võib olla, et meres ujumas käimine tegi asja hullemaks?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui asi hakkas hõõrumisest on elementaarne, et neid jalatseid, mis hõõruvad enam ei kanna - vähemalt kuni paranemiseni. Teiseks tuleks piirata üldse jalgadel olekut. Soovitaksin ka jalavanne kaaliumpermanganaadiga, peale jalavanni oleks braunovidon salv sobiv.