Valu sapikivide operatsiooni järgselt 02.07.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mulle tehti eelmisel nädalal sapikivide operatsioon. Liigutades on valulik, eriti voodist tõustes. Kükitada on üpriski võimatu. Kui kaua umbes aega võtab, et saaksin igapäevaste toimetust juurde naasta?
Ka see probleem on, et mul on õlas valu, pärast operatsiooni hakkas valutama. Millest see valu? Kõhus on kogu aeg raskustunne, nagu oleks kõht gaasi täis ( söönud olen vaid kergeid asju väikestes kogustes), kas see raskustunne on normaalne ?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Nädal aega peale operatsiooni on vaevused, mida kirjeldate ootuspärased. Paari nädala jooksul peaksid vaevused taanduma. Õlavalu on tingitud jääkgaasist, mis jääb kõhukoopasse peale laparoskoopilist operatsiooni.