Paistes ja punane jalg 27.06.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, mul oli sääreluu operatsioon 3 nädalat tagasi. Sinna on paigutatud ka metallist osa. Haav on kinni kasvanud. Muret tekitab jala kerge paistetus ja punaseks muutumine, kui karkudega käima hakkan. Kas see on veel normaalne nähtus?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kerge turse ja punetus 3 nädalat peale operatsiooni on ootuspärane. Temperatuuri selle aja peale enam esineda ei tohiks. Turse vastu soovitaksin tugisukka.