Sisemised õmblusniidid mädanevad 10.06.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Pimesoole operatsioonist on möödas 8 aastat. Selle aasta algul tekkis pimesoole operatsiooni armi keskele sinakas munake. Ühel päeval peale raskuse tõstmist läks see katki, ca 4 mm auk tekkis ning verd jooksis ja alguses oli ka mädane. Kiirabis kirurg tõmbas seest välja sisemiste õmbluste niidi, mis tekitas mäda. Pandi peale Braunovidoni salvi ning apteegist soovitati ka endale soetada ja järgmise päeva õhtul plaaster eemaldada ja salvi auku sisse lasta ja edasi kasutada seda. Üsna kiiresti andis paranemismärke. 2 nädala pärast oli ilus koorik peal ning tundus paranenud olevat. Ka kiirabi kirurg mainis, et 2 nädalaga peaks paranenud olema. Aga siis nädal hiljem, kui saunas laval käisin, oli 4 mm auk tagasi. Nüüd olen ca 2 nädalat Braunovidoni salvi ikka peale pannud ja plaastrit kandnud, aga ikka ajab sealt mäda välja. Ööseti olen plaastri ära võtnud ja hommikul paistab paranemismärke. Päeval olen ikka salvi peale pannud. Ja ikka muudkui ajab seest mäda. Ei tea, kas peaks salvi kasutamise lõpetama?
Üks tuttav medõde teadis rääkida, et mädaneb sellepärast, et järgmised niidid tahavad välja tulla ning selleks ei pruugigi kinni kasvada. Kas peaksin kirurgi poole pöörduma või laskma rahus välja mädaneda? Kas nad üldse tulevad välja ise? Esimese võttis ju välja kirurg.
Ette tänades!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kirjelduse järgi võib Teie tuttava prognoos õige olla - eemaldatud õmblusniit ei onud viimane. Soovitan uuesti kirurgi vastuvõtule pöörduda - ise välja mädanemine võib võtta väga kaua aega.