Valus kakada 10.06.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Et siis valus on kakada, lihtsalt ei suuda seda välja punnitada, nagu keegi noaga torgiks pärakus. Ei oska midagi teha, süüa ka ei julge enam, muidu häda suurem.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilmanägemata/katsumata on küll diagnoosi panna võimatu, kuid oletada võib, et tegu võib olla kas päraku lõhega või mingi põletikulise haigusega, päraku ümbruse põletik või põletikulised hemorroidid. Igal juhul oleks esimeseks nõudeks kõhukinnisuse vältimine. Kuna räägite punnitamisest, on Teil ilmselt sellega probleeme. Kui dieedist ei piisa, tuleb tarvitada lahtisteid. Ka istevannid leige nõrga kaaliumpermanganaadi lahuga on soovitavad. Kui niimoodi paari päevaga leevendust ei saa, peaks pöörduma perearsti poole.