Pidev valu õlas 19.05.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tervist!

Pöördun Teie poole järgmise küsimusega. Nimelt teeb mu parem õlg juba
pikemat aega valu. Nii kaua, kui mäletan, siis esimest korda tundsin õlas
valu kuskil 16(praegu olen 24) aastaselt - peale mõnda aega jooksmist
hakkas õlg nö pistma. Vahepeal valu ei teinud, kuid nüüd juba viimased
3-4 kuud on uuesti hakanud valu tegema. Nüüd on nii, et kui käed korraga
üles tõsta, siis parem käsi jääb nö õlast ettepoole, st päris sirgeks
ei saa panna. Kui on vaja kuskilt ülevalt poolt midagi võtta, siis õlg
teeb valu ja jõudu eriti ei ole, et võtta näiteks taldrikuid kapist.
Öösel on asi veel valusam. Nimelt kui jään magama ning hakkan ennast
keerama, siis on seda suhteliselt võimatu teha, kuna õlas (ja siis juba
terves käes) on selline valu, et liigutada ei saa - pean käe nö järgi
lohistama endale. Aeg-ajalt lööb päeval sellise terava valu sisse, et
paneb võpatama ning kohati liigub valu õlast alla kätte. Kas oskate
öelda, milles võiks enam-vähem asi olla, ning kas peaks pöörduma perearsti poole? Kuna mul hetkel ravikindlustust ei ole, siis niisama ei tahaks minema hakata. Kui
kooliajal selle valuga arsti juurde pöördusin (lastearst), siis tema
vastus oli, et olen käe ära maganud, kuid kas see halvasti magamine siis
mõjub 9 aastaks?

Loodan, et oskate aidata :)

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Küsimus kuulub ortopeedia valdkonda, mis kahjuks ei ole minu eriala. Nii palju kui mina tean, nimetatakse seda õlaliigese ümbrise põletikuks (periartriidiks), millel tegelikult põhjuseid mitmeid ja mille raviks kasutatakse nii medikamente, ravivõimlemist ja vahel ka operatsiooni. Kõigepealt tuleb siiski selgitada põhjus, mistõttu leian vajaliku ortopeedie end näidata.