Muhk jalal 16.05.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Mure järgmine. Jalale tekkis algul selline "valge peaga" mädapunn. Hiljem läks see sama koht paiste ja nüüd on veel muhk ka tekkinud. Muhk asub põlveõndla juures ja selle pärast on väga valus jalga sireks ajada. Samas kaua püsti seistes hakkab ka see koht valutama. Oskate pakkuda, millega võib tegu olla?
Algul arvasin, et mingi kloori allergia, kuna vahetult enne selle teket käisin veekeskuses. Aga vist ikka ei ole sellest.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Pildi järgi võiks tegu olla mingi putukahammustuse järgse reaktsiooniga. nagu Teiegi, klooriallergia ma välistaksin. Tegu võib olla ka tavalise furunkli või follikuliidiga. Paneksin peale Braunovidon salvi. Kui paari päevaga paremaks ei lähe, tuleks arstile näidata.