Keloidne arm keelel 16.05.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Minul on mure. Nimelt tekkis mul vigastuse tagajärjel (hammustasin kogemata keelde ja siis paranes kaua ja pärast tekkis liigliha) keelele liiglihatükike u 3x3 mm. See on keelest heledamat värvi ning sees on näha hästi pisikesi veresooni...Kas selline võib liigliha üldse olla? Olen kuulnud, et liigliha on tumedat värvi.....
Kuna ta on täpselt keele servas, siis on ta natuke häiriv.

Kas selle eemaldamiseks on olemas mingit ravimit, või tuleb sellest lahti saamiseks lasta liigliha lõigata või on lootust, et ta kaob millalgi hoopis ise ära?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Selle küsimusega peaksite pöörduma näo- ja lõualuu kirurgi poole (selle eriala arstid on Tartu Ülikooli Kliinikumis ja Tallinnas Regionaalhaiglas).