Valu põlve taga 11.05.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Valu on vasaku jala põlve taga (mingil määral ka põlve välimisel küljel). Üldiselt selline nõrk/nüri valu, tekib rattaga sõites vasakul jalal, kui põlv on kõverdatud. Esimest korda tuli valu paari aasta eest rattaga sõites, peale seda pole rattaga sõitnud, nüüd uuesti alustades tekkis see valu kohe 5 minuti järel. Vähem valu on siis, kui sõita rattajalatsitega, millega jalad on pedaalide küljes kinni. Igapäevaelus trepist alla-üles, joostes ei ole valu üldse tunda. Väga harva (korra kuus?) siiski võin sarnast valu tunda, kui istun näiteks maas ja väänan/venitan jalalihaseid põlv satub ebamugavasse asendisse.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Pole päris minu eriala, kuulub ortopeedia rubriiki.
Ainult sellise kirjelduse alusel diagnoosi ja ravi kahjuks määrata ei saa. Peaksite siiski ortopeedi vastuvõtule minema. Te küll ei kirjeldanud oma varasemaid traumasid kuid ka see võib põhjuseks olla.