Kõhunäärmepõletik 08.05.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Nimelt mu isal tekkis kõhuvalu ja iiveldus. Kutsusime kiirabi ja haiglas öeldi, et on kõhunäärmepõletik. Sealt saadeti ta koju ja öeldi, et sööge paratsetamooli ja ei midagi muud. Nüüd on sellest möödas ööpäev, aga isal enesetunne pole paremaks läinud. Mida teha?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kõhunäärme haigus tekib kiiresti ja möödub aeglaselt. Kui vaevused süvenevad, peaksite uuesti pöörduma EMO-sse (Erakorralise Meditsiini Osakonda=haigla valvetuppa). Kõhunäärme haiguse korral on vaja kõhunäärmele anda rahu - nälgimine, loobumine igasugusest alkoholist, tarvitada rohkelt vedelikku. Kui inimene juua ei saa s.t. oksendab kõik välja, tuleb haige hospitaliseerida ja haiglas teha infusioonravi (veeni kaudu tilguti)