Hemangioomi kontroll 06.05.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

9 kuud tagasi avastati ultraheliga maksas hemangioom, vist ca 3-4 cm suurusega. Kui tihti peaks hemangioomi suurust kontrollima? Kas perearsti käest tuleb küsida saatekirja ja mis eriala spetsialistile?
Kas hemangioom võib põhjustada valutunnet maksapiirkonnas tehes tugevaid tsüklilisi hingamisharjutusi (jooga) kõhulihaste abil, mis tõstavad ka vahelihast?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Üldjuhul hemangioomid valu ei põhjusta ja neid ei ole vaja eemaldada. Kui tekivad vaevused ja hemangioom hakkab kiiresti kasvama, tuleb temaga tegeleda. UH-ga jälgimist võiks peale avastamist teha esialgu 1/2 aasta pärast, kui selle aja jooksul muutusi ei ole toimunud, siis piisaks kontrollist 1 kord aastas.