Kõri tuumor 06.05.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Minu mehel, 36 aastane, on leitud kõri tuumor, kas saab seda eemaldada ja kui riskantne see on? Ta ei ole suitsetaja.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tuumor tähendab kasvajat. Kasvajat üldjuhul saab eemaldada, kui see ainult liiga kaugele pole arenenud. Riskantsus oleneb sellest millises kohas kasvaja paikneb, kas on hea või halvaloomuline kasvaja ja kui suur on kasvaja. Kuna olen üldkirurg ja küsimus kuulub kõrva-nina-kurguhaiguste rubriiki, siis täpsemalt kahjuks vastata ei oska.