Valutav moodustis tuharatel 03.05.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Taguotsal, kannihargnevuskoha peal on punnilaadne moodustis, mis valutab. Istuda ja lamada ei lase. Punane ei ole ja paistes ka ei ole. Oma perearst soovitas nädala kasutada Visnevski salvi või viinakompressi. Et kui nädala pärast ei aita, siis kirurgile. Kõik see võtab aega, kui kirurgile saada. Ise kasutan Olfen roll-on pulka.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu võib olla pilonidaalsiinusega - ega tal paremat eesikeelset vastet ei ole. See kujutab endast nahaaluskoes paiknevat käiku, mis võib ka mädanikuks üle minna. Sellest avbanem,iseks on vaja reeglina operatsiooni.
Kas see kindlasti nii on - vaja on ikkagi seda näha.