Lümfisõlme operatsioon 18.04.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul läheb tuttav lümfisõlme opile. Aga kuna ta ise ei taha sellest rääkida väga, siis küsiksin teilt: kui ohtlik on see operatsioon ja mis võivad olla selle tagajärjed? Veel sooviksin teada, milline on patsiendi olukord pärast seda oppi ?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Nii vähese informatsiooni alusel pole ammendavat vastust võimalik anda. Määrava tähtsusega on lümfisõlme paiknemise koht - pindmise lümfisõlme biopsia on ambulatoorne operatsioon, kõhukoopa lümfisõlme biopsia võib nõuda suurt üldnarkoosis operatsioon. Esimesel puhul on ohud minimaalsed, teise puhul märgatavalt suuremad. Elule ohtu ma siiski ei näe, kui see ei tulene haigusest, mille tõttu biopsiat plaanitakse.