Tükk naha all 07.04.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Tahan küsida, et mul on kõhu peal naha all selline väike tükike. Rasvkoe sees.Väike, herneterasuurune, mis peaks ette võtma? Olen suur muretseja ja pabistaja.

Ette tänades

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sellised tükid on tavaliselt healoomulised kasvajad: lipoomid, ateroomid või fibroomid. Mis konkreetselt, saab öelda alles peale eemaldamist histoloogilise uuringu alusel. Kuna kirjeldate nimetatud moodustist sellisena juba aastaid tagasi, siis pahaloomulise protsessi ma välistaksin täiesti - pahaloomuline kasvaja aastatega oleks kasvanud kindlasti suuremaks.