Valu varbas käimise ajal 20.03.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Selline nii-võrd-kui-võrd probleem. Ärkasin hommikul ja väikese varba kõrval olevas varbas oli käimise ajal valu. Nüüdseks on möödunud päev, ikka endiselt valus. Mis juhtus, ma ei tea, ei mäleta. Kas on põhjust muretsemiseks äkki? Mõra? Paistes ta küll ei ole, ega midagi, lihtsalt nii valus. Ja kas kontsade kandmine oleks vale kui ta endiselt valulik on? Lisaks on veel esmaspäevast kuni kolmapäevani ekskursioon ja see tähendab PALJU käimist- kas on midagi, mis valu ära võtaks, kui ta üle ei lähe?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Väga raske valu põhjust öelda, kui pole näinud/katsunud. Kui ütlete, et ära löönud ei ole ja muud traumat samuti mitte, siis võib põhjus olla näiteks kitsas jalanõus. Katsuge jalga panna sellised jalanõud, millega käimine valus ei oleks, võib kasutada ka valuvaigisteid (apteegist küsida). Kui valu ikka 2-3 päevaga ära ei lähe, peaks pöörduma arsti poole.