Traumajärgne valu 12.03.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kukkusin libedaga ja sain lihaserebendi üleval seljaosas vasakul pool ning käsi küünarnukist sirgeks ka ei lähe. Jopet selga ei saa, vaid läbi valu saan (selle rebendi tõttu), midagi eriti teha ei saa, sest on valus. Millist ravi see vajab?
Kuidas seda ravitakse jne?
Kui saab, siis palun meilile ka vastus.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Selle kirjelduse järgi arvan, et Teie küünarnukist peaks tegema röntgenfilmi - ei saa välistada väikest murdu. Kui liigesesisest murdu õigeaegselt ei diagnoosi, võib see jäädava liigeskahjustuse põhjustada. Kuidas ravitakse, sõltub vigastuse iseloomust, ei saa välistada ka operatsiooni. Soovitan Teil pöörduda traumapunkti või ortopeedi vastuvõtule.