Paistes varvas 28.02.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Suvel tekkis väikesele varbale vill, kinga kandmisest. Oma süü läbi tegin villi katki liiga vara ja tõmbasin selle kooriku ka vara ära. Selle tagajärjel on mul nüüd see varvas paksem kui teine ja aeg-ajalt annab tunda ning õhtuks on punane. Kas sinna on tekkinud mingi liigliha?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kirjelduse järgi võib tegu olla nn.konnasilmaga ehk clavusega. Asja olemus seisneb suurenenud hõõrdumisele orgasnismi vastusreaktsioonis naha suurenenud sarvestumisga. Kuna ise näinud ei ole, on see siiski vaid hüpotees. Kui teeb häda, tuleks arstile näidata.