Valutavad põlved 23.02.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Umbes viis aastat tagasi tegelesin kõvasti spordiga ja käisin põlvedega arsti juures ja öeldi, et põlved hõrenevad vms. Keelati siis aastaks ajaks spordi tegemine. Saadeti siis kirurgi juurde aga miskipärast jäi mul sinna minemata. Aeg-ajalt hakkasid põlevalud tagasi tulema kui liialt trenni tegin (jooksin vms). Nüüd väsivad põlved päris kiiresti ära ja segavad juba jalutamist, sest väsivad kiiresti. Selline tunne nagu jõudu nendes ei oleks, justkui seest tühjad. Hiljuti avastasin, et kui põlvi kaua (piisab ka 15min) kõverdatud asendis hoian(istun) väsivad need ära ja hakkavad kõvasti valutama ja nii igakord. Viimastel päevadel olen tähele pannud, et isegi jalgu sirgelt hoides on neis valu tunda. Kükitades ja siis püstitõustes käib neist päris tugev ja hästi kuuldav ragin läbi, mis on ka aastatega hullemaks läinud. Ise olen 178cm pikk ja kaalun 67 kilo ja raskuse all nad vaevalt kannatavad. Enne ei hoolinud ega märganudki nii väga, teadsin lihtsalt, et mingi häda nendega on. Nüüd kardan, et kui midagi ette ei võta, siis äkki võin 10a. pärast ratastoolis olla. Liialdatud hirm see, kuid ehk oskate aidata? Kelle poole ma pöörduma peaksin?
Loodan, et saate mu keerulisest seletusest aru.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Pole küll päris minu eriala - küsimus kuulub ortopeedia valdkonda. Siit ka vastus - peaksite pöörduma ortopeedi poole. Ei saa aga välistada, et tegu reumatoloogilise probleemiga. Alustage aga ortopeedist.