Valu käes kukkumise tagajärjel 19.02.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Paar kuud tagasi kukkusin libedaga ja maandusin parema käe küünarnukil. Algul valutas ainult küünarnukist üleval pool luu. Lootsin, et valu läheb ehk ise üle, kuid nüüd on valu ka üle läinud õlanukki ja kusjuures kõige enam valutab käsi just öösiti ja kui mingi vale liigutuse teen, siis on kohe väga valus. Natuke kaua on kestnud see valu või võtabki paranemine nii kaua aega? Kas peaks arsti poole minema? Küsimus kuulub vist küll ortopeedia valda, aga ortopeedi ei leidnud siit. Kuna ei ela hetkel Eestis (märtsi lõpus tulen), siis äkki on mõni hea arst, kes oskab nõu anda :-)

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu on tõesti ortopeedilise probleemiga. Kui 2 kuuga pole vaevused möödunud, siis võib karta, et ilma ravimata ei juhtu seda ka järgneva 2 kuu jooksul. Kirjelduse järgi ei oska ma küll diagnoosi panna, kuid Eestisse tulles peaksite tõesti ortopeedi vastuvõtule pöörduma - kedagi eelistada ma ei oskaks. Arvan , et pöördudes PERH-i või TÜK-i ortopeedide poole, peaksite abi saama.