Lampjalgsus ja jõusaali treening 06.02.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
Ajateenistuse arstlikus komisjonis tuvastati 2. ja 3. astme lampjalgsus. Tegelen aktiivselt jõutrenniga ning kasutan ortopeedilisi taldu, jalad ei valuta ning ühtegi tüsistust pole ka seni esinenud, lihtsalt on mure tulevikus võimalike tüsistuste osas, samasuguse jätkamise korral (peamiselt küki osas). Tuleks midagi muuta? Kasutada mingisuguseid spetsiaalseid vahendeid? Loobuda harjutustest, mis ületavad kehakaalu?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Minu arvates ei peaks Te loobuma millestki, kuid soovitav on pidevalt kanda spetsiaalseid tallatugesid, mida Te kirja järgi ka teete. Eriti tähtis on see
pikkade rännakute ajal. Taalatoed ja kuni teatud eani spetsiaalne ravikehakultuur (harjutused pöialihaste tugevdamiseks) aitavad tulevikus probleeme vältida.