Kühm kõhulihastel 03.02.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Mul väike probleem, nimelt umbes 2 kuud tagasi avastasin, et mu kõhulihaste peal on mingi kühm/punn, mis asetseb naha all ja lihase küljes. Ehk siis nahka peale liigutades on see kühm ikka sama kohapeal, eriti tuleb see kühm välja, kui kõhulihaste harjutusi teha (aga valus ta ei ole). Et millega võiks tegu olla ja kas on põhjust muretsemiseks? Ise muidu tegelen aktiivselt jõusaalis käimisega.
Siit saate ka pilti sellest kühmust vaadata:
http://img36.imageshack.us/img36/2696/26042413.jpg

Suured tänud! :)

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Vaatasin pilti - see võib olla ateroom (rasutsüst) või lipoom (rasvkasvaja). Muretsemiseks põhjust ei näe. Kuna see asi on Teie saledal ihul silmatorkavalt näha, soovitaksin selle eemaldada, saab teha kohalikus tuimestuses ambulatoorselt. Jääb küll väike arm aga kindlasti vähem märgatav.