Ussripiku operatsioon ja alkohol 29.01.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Lugesin sarnaseid mandlioperatsiooni teemasid, kuid ei leidnud vastust. 3 nädalat tagasi oli operatsioon ja pimesool oli põletikuline. Haava hakkas koevedelik kogunema ja peale teist päeva ei tule haavadreenist märkimisväärselt koevedelikku. Täna eemaldati dreen ning homme on sünnipäev. Kas sel aastal jääb sümboolne sünnipäevašampus vahele? Kui midagi, kas eelistada haljast viina, rummi, konjakit või kääritatud jooke nagu õlu, siider, vein? Oli ka plaan sauna teha, aga enne küsiks igaks juhuks üle, kas tohiks? Vanus 19, kui see rolli mängib. Aitäh Teile!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

1 bokaal sampust ei tee kindlasti midagi, rohkem siiski ei soovita, ka muud alkoholi mitte. Haava pesemine vee ja seebiga on lubatud, leili võib võtta enesetunde järgi, liialdada ei maksa.