Verine väljaheide 08.01.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul on välised hemorroidid ja ka sisemised, väidetavalt. Välist tunnen ise. On esinenud ennegi, et paber peale suurt punnitamist on helepunane. Nüüd aga tundus, et paber oli kirsipunane ja limane. Üldiselt see väline hemorroid valu ei tee. Millest nüüd siis tumepunane veri ?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tumedaks muutub veri seismisel. Sisemistest hemorroididest veritsuse korral satub veri pärasoolde ja seal seistes muutub tumedamaks. See on üks seletus. Kuid peale hemorroidide võib Teil olla ka mingi muu haigus kuskil pärasoolest kõrgemal, kust veritsus on samuti reeglina tumeda verena. Selle väljalülitamiseks oleks vaja sooleuuring.