Ristluulülid katki 03.01.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Juhtus mul kuskil poolteist nädalat tagasi õnnetus, kiirabis pandi diagnoos : parempoolsed L1-3 transversused katki - paranevad ise. Saadeti koju. Praeguseks suudan juba liikuda, kuid igas asendis on ebamugav, selili ja parema külje peal absoluutselt olla ei saa. Ja parema külje peal on imelik valulik sügelus - on see normaalne? Ja kaua need lülid kokku kasvavad , kiirabist öeldi 2 kuud, perearst ütles kuu. Ise olen 20.aastane.

Kiirabist sain ka paberi peale kompuutri tegemist, millel oli kirjas: Jälgitavad on L1-3 processus transversuse fraktuurid paremal. Torakolumbaalosas on lülikehade kontaktpindadel Schmorli herniaid. Vaagnaluude fraktuuri esile ei tule. Vasakul on sakroiliakaalliiduse piirkonnas jälgitav vaakumfenomen, tegemist ei ole traumapuhuse muutusega. Mõlemal pool on antud liiduses subkondraalset skleroosi: sakroileiidi järgne seisund? Sakrumis on mitmes lokalisatsioonis lülikaarte dorsaalses osas defektid: arenguline iseärasus.

Ehk saaksite mulle "Eesti keeles" öelda, mida see jutt seal tähendab, kuna öises vahetuses olevad arstid seda ei suvatsenud öelda ning perearstile ei oodata mind enne kuu lõppu kindlasti mitte .

Ette tänades, K.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kogu see jutt on pildi meditsiiniline kirjeldus ja ei tohiks Teid heidutada. Ainuke tähtis asi Teie jaoks on proc. transversuste murd. Teie vanuses peaksid sellised luud kokku kasvama kuskil 6 nädalaga. Tunda võivad anda siiski kauem.