Näo- ja lõualuu kirurgia 20.12.09 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Enam kui pool aastat tagasi toimus alalõua operatsioon, mille käigus toodi alalõuga 5mm ettepoole. Nüüdseks on 8 kuud möödas, lõuats on tuim ja tundetu, söömisel mõlemad pooled nõksuvad, füüsilise pingutuse korral läheb lõug asndist välja (mitte küll nähtavalt aga tuntavalt), peale mida tuleb nõksuga lõug paika panna. Kogu see nõksutamine valu ei tee, on lihtsalt ebamugav tunne.
Kas selline nõksutamine on jääv nähtus? Vaevalt seda puhtalt konsultatsiooniga ära saab kaotada. Mida sellisel puhul ette võtta?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Olen üldkirurg ja kahjuks nii spetsiifilistele küsimustele vastata ei oska. Peaksite oma küsimustega pöörduma Teid opereerinud näo- ja lõualuukirurgi poole - kindlasti on ta nõus vastama. Usun, et olete kutsutud mingi aja pärast ka järelkontrolli.