Varvaste trauma kohta. 25.05.09 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Kirjutasin teile paar päeva tagasi varvaste trauma kohta. ( vastuse sain 19.05.2009) Pealkiri oli Varvaste trauma.

Nii,sain kirurgi juures ära käidud.Tema soovitas küüned kohaliku tuimestusega maha võtta.Ühesõnaga viga saanud uutele küüntele,kasvavad juba uued peale.Ja lisas ka et võibolla tuleb nahaarsti juures ära käia,äkki on küüneseen-ise valite otsuse. Tema ei osanud öelda kas on põletik,öeldi et sellega tegelevad nahaarstid. Kahjuks unustasin mõned küsimused küsimatta.

Suurte varvaste otstes on kollakat kuivanud liha vms.

1.Küsimus oleks järgmine: Kui juhul peaks olema küüneseen,kas siis tuleb ennem seen välja ravida ja siis opereerida?
Öeldi muidu,et kiiret pole.(Haigekassa saabub lähiajal mul) Samas 240.- maksaksin kohe ära,et opp ära teha.
2. küsimus: Kui on seen,ning opereeritakse kohe küüned ära,kas siis järgneb järelravi et seene teket vältida?
Kahjuks jäi mul mainimatta palavik- 37 c. mis on püsinud nädala,ja varba otsad nagu õrnalt punetaks ja natuke paistes.
Ja siit jõuan otsapidi kolmanda küsimuseni: Kas soovitate mul ennem oppi nahaarsti juures kindlalt ära käia?

Suured tänud vastamast!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

1. Seen operatsiooni ei sega, küll aga peaks peale operatsiooni tegema seeneravi (kui see on ikkagi seen), et uus küüs ei areneks seenega.
2. Esimese küsimusevastusega sai vist ka teisele vastatud.
3. Soovitan - kuna küüneseene ravi on kaunis kulukas ja ka toime maksale pole mitte päris ohutu, siis ilma asjata igaks juhuks pole ka mõtet ravi teha.