tugev valu kõhus 20.05.09 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

tere.
pöördun teie poole probleemiga, mis puudutab tugevat valu kõhus. õhtul hakkas kõht enne magama minekut valutama ja valu pidevalt tuvenes. ( valu tundsin siis ülakõhus veidikene mao all) arvasin et ehk on kõhugaasid, ja end liigutades sain isegi gaasid liikuma. kuid enne seda võtsin valuvaigistit ja polnud päris kindel kas olen valust pääsenud. lõpuks jäin magama ja tõusin uuesti üles 4 h peale magama jäämist kuna kõht hakkas samamoodi tunda andma. kannatasin veidikene ära ja jõin vedelikku, kuid valu ei tundunud lõppevat, seega võtsin igaks juhuks veel ühe valuvaigisti ja hetkel on jälle hea olla. mida ma teada tahan, on et kui vaigisti mõju lõppeb ja endiselt on tugev valu (mis segab isegi magamist ja on valus igas asendis), kas peaks pöörduma kohe traumapunkti või kannatama, et äkki on ikkagi kõhugaasid sest peale vedeliku tarbimist hakkasid gaasid jälle liikuma, üsna kõvasti. (varem ei ole ülakõht muret tekitanud).

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kõhuvalu, mis 12 tunniga ei möödu, on igal juhul põhjuseks arsti poole pöörduda. Alustama peaksite perearstist või kui alu on väga tugev, siis pöörduma kohe haigla erakorralise meditsiini osakonda (valvetuppa).