Rindkere deformatsioon 13.05.09 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Olen 22-aastane suhteliselt kõhna kehaehitusega neiu. Umbes kuu tagasi avastasin, et vasakul pool rinna all ulatub roidekaare kõhreline osa justkui rohkem välja kui paremal. Eriti hästi on ebasümmeetrilisust märgata, kui kõht sisse tõmmata. Valus ei ole, traumat pole olnud, ainult kerge ebamugavustunne - nagu oleks miski valesti. Ka alumised roided, mis kõhrega ühendatud pole, tunduvad justkui parema poole suhtes ebaümmeetrilised olevat. Käidud traumapunktis, perearstil, ortopeedi juures, tehtud selgrooröntgen, mis näitas, et selg on sirge ja skolioos välistatud; ning ultraheli, kus "pehmete kudede muutusi ei sedastatud". Kõik tunduvad arvavat, et mul on see lapsepõlvest alates olnud, kuid mina sellest igal juhul teadlik ei olnud.
Nüüd käisin rindkerekirurgi vastuvõtul ja korraga olen kompuutertomograafia järjekorras kui vähikahtlusega patsient. Mis Teie sellest arvate? Päris hirmus on.
Aitäh ja ilusat kevadet.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sellised deforamatsioonid võivad tekkida lapsena, kui on D-vitamiini puudus - läbitehtud rahiit. Muid nähtusid olla ei pruugigi. Mina Teie vähikahtlusse ei usu, kuigi 100% seda välistada ka ei saa. Kui kompuutertomograafia saab tehtud, saab ka asi selgeks ja hing rahu.