Venoosne puudulikkus 23.03.09 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere dr.Jaan Tepp
Diagn. on krooniline venoosne puudulikkus ja pool aastat tagasi teostatud varikoosi op, esineb veeniklappide puudulikkus, postrombootiline sündroom (mõlematel jalgadel), raynand sünroom. Muret teeb see, et op-i järgselt on jätkuvalt sääre siseküljed valulikud, hellad, tuimad ja mõningal määral tundetud. Jalga jalavastu panna on ebamugav ja valus, kriimustused paranevad visalt. Kas see on ajajooksul mööduv ning on see norm., et sedasi tunnen?
Tänades 40 a N

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ega ta päris norm ei ole, kuid situatsiooni puhul, mida Te endal kirjeldate, siiski küllaltki ootuspärane. Ajaga võiks siiski paremaks minna. Kindlaks nõudeks aga oleks tugisukkade kandmine.