Ebamugavus kõhus 29.01.09 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

M 31.a

Tere päevast. Häda selline, et kõhus paremal pool on ebameeldiv tunne nagu miskit surub või kripeldab, enamasti otse roidekaare all, vahel ka all pool. Ka selja poole lööb kohati valuliku tunde ning külje peale. Sedasi on olnd viimased kaks nädalat (eelmine ja nüüd see nädal). Eelmise nädala alul sikutasin keldrist korviga käe otsas kütte puid ülesse teisele korrusele. Alul mõtlesin, et ehk on venitus... aga paari nädalaga peaks lihasvalu nagu ära kaduma? Olen oma kõhtu näpuga vajutand ja muljund kah igalt poolt, otseselt miskit siis nagu ei valuta. Täna hommikul avastasin, et kui üsna vaagna luu lähedalt üsna kõhu alt servast peale vajutada siis on valusam, sama väärselt tekkis valuaisting ka vasemal pool.. ilmselt vajutasin kõõluste peale vms. Muidu sealt valuaistingut ei tule. Mul on istuv tööviis ja roojamisega on kah tiba probleeme. Ei taha välja tulla midagi ja see mis tuleb on sitke ja kleepuv. Ei teagi mida ette võtta.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ainult Teie kirja alusel ma kindlasti ei saa diagnoosida, veel vähem ravi määrata. Peaksite pöörduma perearstile, kes vaatab Teid läbi ja korraldab vajadusel uuringud.