Lihahaav ja selle võimalikud järelmõjud 18.01.09 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Lugu järgmine: 26. dets õhtul tekitasin endale sportimise käigus korraliku lihahaava tagumikku - kolmnurkne tükk tuli minu küljest lahti, umbes 2-3cm sügavune ja 10-12cm pikkune. Mind lapiti küll ilusti kokku, kuid tekkis põletik (sellega kaasnesid palavikuhood), mis taandus pärast 10-päevast Zinnati kuuri.

Nüüdseks, pärast 3 nädalat, on haav juba enam-vähem paranenud, st et lahtist liha enam ei ole, verd ega koevedelikku ei erita jne; kuid endiselt esineb palavikuhoogusid, kusjuures tihedamini kui varem.

Kuivõrd normaalne see on? Kas seda võib põhjustada mingi lihasse kasvanud võõrkeha(kirurg on mulle suutnud kahel korral õmblusi sisse unustada, nii et need kasvasid sisse, naha alla, ja tuli välja lõigata)?

Pärast viimast arstikülastust soovitati mul kraadimisest loobuda, vihjati palaviku võimalikule psühhosomaatilisele tekkepõhjusele. Ausõna, ma ei kraadiks kui higi ei voolaks.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Normaalne see kindlasti ei ole. Võimalik , et haava alla on jäänud mingi koevedeliku või vere kogum, mis hoiab palavikku üleval. Ilma nägemata on raske mingit oletust teha. Pole ju ka välistatud , et palavik pole üldse traumaga seotud.