Kasvaja neeru peal 23.12.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Mõned aastad tagasi avastati ultraheli uuringu käigus, et mul on neeru peal kasvaja. Perearst ütles, et pole hullu, peab aeg-ajalt jälgima. Nüüd hiljuti kuulsin ühe tuttava (meditsiinilise kõrgharidusega, töötab vanemõena) käest, et neerudel ei ole MITTE KUNAGI healoomulist kasvajat. Tahaks teie kui spetsialisti käest teada, kas see vastab tõele ja kas ma peaks nüüd ruttu perearsti käest uuesti saatekirja ultrahelisse küsima?(ise ta pole mind saatnud)
lugupidamisega,
Merle

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Neerus on olemas ka healoomulised kasvajad. Aeg ajalt jälgimine peakski tähendama 1-2 korda aastas ultraheli kontrolli, et hinnata kas kasvaja on suuremaks läinud ja vajadusel täiendavaid uuringuid määrata.