Verine vasaknina"auk" 25.11.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.

Selline küsimus: mul on üks nina"auk" kogu aeg verine. Otseselt nagu verd ei jookse, kuid kui nuusata, on vasak pool verine. Seda juba nädal aega. kas võib olla näiteks sellest, et kui niiöelda "nina nokkides" küünega vigastasin oma nina "seinu" ning see siis ei ole paranenud ning veritseb?
Milles võib asi olla?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ka Teie poolt pakutud variant on võimalik. Sellisel juhul peaks veritsus siiski järgmise nädalaga kaduma, kui Teil ei ole just tugevat nohu, mis nuuskamise ja erituse tõttu ei lase vigastusel paraneda. Küsimus ei kuulu päris minu eriala valdkonda, mistõttu soovitaksin Teil pöörduda nina-kõrva-kurguarsti poole.