Punnike 01.11.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Selline mure, et pärasoole augu juurde on tekkinud mingi punn vms. See on mul olnud juba lapsest saati, kuid nüüd on see suuremaks läinud. Ma hästi ei oska seda kirjeldada, kuid katsudes tundub üsna pehme vms. Äkki oskate aidata sel teemal, et mis see olla võiks või millest see tingitud. Mäletan ka seda, et kunagi räägiti, et kui see peaks suuremsk minema ja elu häirima hakkama, siis tuleb seda kuidagi kõrvetada vms.

Ette tänades,

murelik kodanik

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ega ilma vaatamata-katsumata pärasoole punnile nime anda küll ei oska. Tegu võib olla hemorroidiga, polüübiga või ka lihtsalt limaskesta voldiga. Kui see on Teil juba lapsest saadik, siis midagi ohtlikku selles tõenäoliselt ei ole.