Sapikivide eemaldamine 29.10.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Kas Eestis on võimalik sapikive ainult sapipõist eemaldada, et sapipõis alles jäeks?
Euroopas Saksamaal on võimalik teha.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Seda on võimalik teha ka Eestis, kuid sellest on üle maailma loobutud, kuna ainult sapikivide eemaldamise järgselt tulevad nad 1 aasta jooksul sapipõide tagasi. Järgmine operatsioon on aga seejuures juba komplitseeritum.