Süvaveeni põletik 28.10.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Mure selline.Mehel kes on olnud rattastoolis 20 aastat tekkis 3 nädalat tagasi vasakul jalal tugev turse,jalg oli kubemest kuni labajalani tugevalt paistes.Pöördusime Tartu kiirabi osakonda,vaadati tehti analüüsid.Esialgselt öeldi diagnoosiks Tromboflebiit.Kästi võtta 3 korda päevas aspiriini,jalga määrida Lioton geeliga.Läks 11 päeva mööda aga ei mingeid muutusi,pöördusime tagasi Tartu kiirabi osakonda.Vaadati jalga ja öeldi et see võtabki kaua aega ja kirjutati antibiootikumid Doxycyclini 100 mg. 1tablett kaks korda päevas võtta 10 päeva.Paar päeva hiljem pöördusime veel Viljandi veresoontekirurgi poole,kes tegi lisaanalüüsid INR oli 0,95 ja Fibriini D.dimeerid pl 1,5 kusjuures esmasel korral kui käisime Tartu kiirabis oli dimeerid 0,5.Nüüd saab antibiootikumide kuur ka läbi ja ei mingeid tulemusi.Nüüd täna äkki vaatasime jala kintsuosa tagant on kivikõva ja mingi tükk sees.Mure selles,et tema valu ei tunne ja ei tea mis edasi teha.Viljandi veresoontekirurg ütles,et analüüside põhjal näeb väikest trombi.Kästi viinaga määrida ja aspiriini edasi võtta.Oleme nii mures et ei tea kuidas edasi toimida ja kuhu murega pöörduda,et abi saada.
Lugupidamisega mures naine.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kardan, et ainult kirjelduse järgi ei ole minul võimalik paremat nõu anda kui nende arstide käest saite, kes Teie abikaasat ka näinud on. Soovitaksin näidata uuesti kas Tartu või Viljandi arstile, soovitavalt samale, kes eelmine kord vaatas. Haiguse käigus pilt muutub ja esialgne diagnoos ja selle alusel määratud ravi ei prrugi alati täppi minna. Kui kirjeldate reie tagaosas kõva tükki, võib see olla ka mingi mädanik, mis vajaks avamist. See on küll ainult oletus ja ei pruugi nii olla, kuna ilma vaatamata/katsumata ei saa diagnoosida.