milline näeb välja maovähk? 21.10.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Olen mures isa pärast.Isa kaebab juba üle aasta et tal magu valutab.Ta käis mitmetel uuringutel nagu ultraheli, röntgen ja samuti käis sondis.Vereproovid on veel head kuid kahtlus kasvajale jääb.Sondis nägi ta imeliku moodustist mis oli tuhmkollast või midagi sarnast värvi ja see polnud veritsev.Arsti sõnul peaks käima onkoloogias uuringutel..
Kuid nagu ravitseja mulle kinnitas et analüüsid eriti veres ei kinnitagi kasvajat enne kui on juba hilja.Selgituseks öeldi ravitseja poolt et isal on vere energeetiline seis juba halb ja vähinäitaja on tegelikult juba olemas.Siit minu käsimused-milline on maohaavand ja kas see moodustis võib olla kasvaja?
Praeguseni pole analüüsid, röntgen ja ultraheli seda kinnitanud

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sellise kirjelduse järgi pole kahjuks võimalik kasvajat kinnitada ega ümber lükata. Maokasvaja 100% kriteeriumiks on gastroskoopial võetud biopsia kasvajale positiivne histoloogilise uuringu tulemus. Silma järgi haavandi ja maokasvaja eristamine paljudel juhtudel pole võimalik. Ka maohaavand võib anda valu, halba enesetunnet, kaalulangust. Kui maohaavand medikamentoossele ravile ei allu, on põhjus operatiivseks vahelesegamiseks. On ka juhuseid (suhteliselt harva), kus biopsiatulemus on negatiivne, kuid operatsioonipreparaadis leitakse ikkagi vähk.